مجموعه … شما را به خرید بهترین محصولات گلدان سفالی و ظروف سفالی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

آموزش لعاب دادن وسایل و ظروف سفالی

گلدان سفالی

برای لعاب دادن به کالاها، وسایل و ظروف ساخته شده از سفال، چگونه بای اقدام کنیم؟ در این قسمت آموزشی کوتاه را آورده ایم.
ظروف سفالی بدون لعاب شاید خلوص خاک را داشته و کاربردهای متنوعی نیز داشته باشند ولی باید به این نکته توجه کنیم که ظروف سفالی اگر برای مصارف کاربردی باشد باید از لحاظ بهداشتی لعاب داشته باشند چرا که بین حرفه های بسیار ریزی که در سطح سفال خواهد بود مایعات و ذرات مواد نفوذ خواهند کرد و محل تجمع میکروب می شود و در ضمن شستن ظرف سفال اگر بدون لعاب باشد مشکل خواهد بود.
اگر علاقه مند به لعاب زدن بر روی سفال های در خانه هستید باید بدانید که برای این کار دو روش اصلی وجود دارد اگر شیء سفالی کوچک باشد آنرا در داخل ظرفی که از لعاب مورد نظر پر باشد فرو می کنند تا همه جای ظرف به صورت یکنواخت از لعاب پوشیده گردد و اگر سفال بزرگ باشد لعاب را روی آن می ریزند البته به این ترتیب که ظرفی از لعاب زیر آن قرار می دهند و با ظرف دیگر لعاب را روی آن می ریزند به گونه ای که تمام سطح آن با لعاب آغشته گردد.
باید با این نکته توجه داشت که تمام سطح سفال کاملاً به یک ضخامت لعاب داده شود تا هنگام پختن با یک کیفیت پخته شوند چرا که هر جا لعاب کمتری داشته باشد زودتر آماده می شود و سایر نقاط دیرتر آماده می گردد. البته شاید هرگز با تکنیک های معمولی نتوان تمام سطح را به یک اندازه لعاب داد و برای جبران آن تنها کافیست سطوح ضخیم تر را به مرکز آتش کوره نزدیکتر کنید تا از کیفیت بالاتری در تهیه ظروف سفالی لعابدار برخوردار شوید.
منبع: هنر ایرانی

نام مدیر مجموعه

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه … شما را به خرید بهترین محصولات گلدان سفالی و ظروف سفالی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *